Měsíc duben se v naší školce nesl ve znamení poznávání světa kolem nás, objevování a tvoření.
Na začátku měsíce jsme se věnovali dopravě, dopravním prostředkům a bezpečnému chování na silnici.
Děti poznávaly různé dopravní prostředky, učily se základní pravidla bezpečnosti a při hrách si vyzkoušely roli řidičů i chodců. Další týden patřil knihám v rámci tématu „Kniha je můj kamarád“. Společně jsme si četli pohádky, prohlíželi knížky a povídali si o tom, proč jsou knihy důležité. Následně se děti seznamovaly s naší planetou, přírodou i tím, jak ji chránit. Povídali jsme si o třídění odpadu, ochraně životního prostředí a při procházkách jsme pozorovali přírodu kolem nás. Den Země jsme oslavili sběrem odpadků v našem okolí. Na konci týdne jsme se podívali také do vesmíru.
V posledním týdnu se předškoláci v rámci tématu „Brzy budu školák“ připravovali na vstup do základní školy. Procvičovali si potřebné dovednosti, samostatnost i soustředění při různých úkolech a aktivitách.
Na závěr měsíce jsme si užili veselý „Čarodějnický den“. Děti přišly v kostýmech, plnily zábavné úkoly, soutěžily a nakonec i čarovaly.