Mateřská škola Broumy

Březen u Koumáků

Začátek března se nesl ve znamení požární ochrany a některé výtvory dětí na toto téma jsme zaslali do výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí. Další týden jsme se věnovali tématu Hrátky se zvířátky. Děti získaly plno informací k tomuto tématu, naučily se písničku , luštily rébusy a hádanky a každý si své zvířátko vyrobil. Výrobky jsme vystavili v místní vývěsce, aby dělaly radost i ostatním lidem. V týdnu s tématem Malý čtenář jsme pozvali na předčítání do školky i rodiče, dozvěděli jsme se z čeho a jak se kniha vyrábí, co je ilustrace, kde je na knize hřbet a plno dalších věcí. Komiks s názvem Školkohraní jsme si vlastnoručně vyrobili a představili ho i malým dětem. V březnu nás také navštívili kamarádi z MŠ Svatá, kteří s námi shlédli divadlo „Co  si beránci povídali“. Společně s předškoláky ze Svaté navštívili naši předškoláci 1. třídu, kde se zúčastnili jedné vyučovací hodiny. Zanedlouho je totiž čeká zápis do školy a seznámení s prostředím jim určitě vstup do ZŠ ulehčí. V týdnu s názvem Kouzelný květináč jsme si hráli na zahradníky a pomalu se připravovali na Velikonoce. V týdnu před Velikonocemi jsme si udělali pohoštění a vyráběli jsme velikonoční výtvory. To bylo i náplní tvořivého odpoledne s rodiči. Počasí v březnu přálo i vycházkám a činnostem venku. Na konci měsíce jsme si nenechali ujít instalaci zrekonstruované věžičky na místním hřbitově.

Kontakt
kontakty:

zástupce ředitele pro MŠ:

Bohdana Fuxová DiS. +420 722 409 726

 

1.  třída (Šikulové) +420 722 409 726

2. třída (Koumáci) +420 604 421 941

 

Adresa školy:

Základní škola a mateřská škola Broumy, okres Beroun
Školní 242
267 42 BROUMY, okres Beroun
Administrace

© 2008 - 2024 Mateřská škola Broumy