Mateřská škola Broumy

Duben u Koumáků

Duben jsme začínali projektovým dnem „Poprvé kuchařem“. V MŠ jsme přivítali sympatického kuchaře Michala, který si svým přístupem hned získal všechny děti. Pod jeho vedení si každé dítě připravilo svůj muffin. Zanedlouho jsme se s několika dětmi zúčastnili recitační přehlídky v Městské knihovně v Berouně s tématem Vesmír. Je obdivuhodné, jak děti zvládaly nácvik i jak zvládly své vystoupení, se kterým se na přehlídce opravdu neztratily. Zmrzlinu si stoprocentně  zasloužili. Naše předškoláky čekal v dubnu zápis do 1. třídy základní školy a činnostmi v týdnu kolem zápisu jsme se jim snažili školní prostředí přiblížit. Navázali jsme na naši návštěvu v 1. třídě v březnu. V dubnu jsme se také více věnovali tématům , kterým jsme dětem rozšířili poznatky o vesmíru, planetách, zeměkouli a ochraně přírody. Jako každoročně jsme Den Země oslavili prací – vypravili jsme se na delší vycházku do okolí MŠ a vybaveni rukavicemi a pytli jsme posbírali všechny odpadky, které jsme našli.  Dubnové počasí už více přálo delším pobytům venku a vycházkám a mohli jsme strávit víc času v okolních lesích, kde si děti moc rády hrají. Závěr dubna patřil Bubnování, při kterém jsme si zabubnovali s bubeníkem Petrem, a čarodějnicím. Těch se  opět sešla plná třída a nechybělo ani oblíbené kouzlení a čarování. A nesmíme zapomenout ani na návštěvu chovatele dravců a i jiných ptáků, se kterými nás přijel seznámit.

 

Kontakt
kontakty:

zástupce ředitele pro MŠ:

Bohdana Fuxová DiS. +420 722 409 726

 

1.  třída (Šikulové) +420 722 409 726

2. třída (Koumáci) +420 604 421 941

 

Adresa školy:

Základní škola a mateřská škola Broumy, okres Beroun
Školní 242
267 42 BROUMY, okres Beroun
Administrace

© 2008 - 2024 Mateřská škola Broumy