Mateřská škola Broumy

Duben u Šikulů

Jaro je v plném proudu a příroda se probudila ze zimního spánku. V dubnu nás toho čekalo opravdu hodně. Prohlubovali jsme si znalosti o zvířatech ze statku. Navštívili jsme místní chovatele a dozvěděli se, jak to na statku chodí, jak se starají o zvířata a proč se chovají. Také jsme si prohlédli různé zemědělské stroje. V týdnu zaměřeném na bezpečnost silničního provozu jsme si připomněli správné přecházení vozovky, seznámili jsme se se základními pravidly, poznávali dopravní značky nejen podle tvaru, ale i významu. Připomněli jsme si bezpečnou jízdu na kole. Nezapomněli jsme ani na naší Zemi, která měla svátek. Uklidili jsme si v okolí školky, učili se správně třídit odpad a vymýšleli, co bychom naší planetě popřáli, aby se nám tady pěkně žilo. Poslední dubnový den se konal slet čarodějnic a čarodějů, který jsme si náramně užili. Počasí nám přálo a tak jsme veškeré aktivity mohli hned od rána přesunout na školkovou zahradu. Zdá se vám toho málo? Tím to ještě nekončí. Stihli jsme projektový den Poprvé kuchařem. S kuchařským uměním nás seznámil Michal Marek (držitel jedné michelinské hvězdy). Navštívil nás chovatel dravců a přivezl dětem ukázat různé druhy ptáků. Dokonce jsme si zabubnovali s panem Petrem, který se bubnování učil u domorodců v Africe. Už se těšíme co nás čeká v květnu.

Kontakt
kontakty:

zástupce ředitele pro MŠ:

Bohdana Fuxová DiS. +420 722 409 726

 

1.  třída (Šikulové) +420 722 409 726

2. třída (Koumáci) +420 604 421 941

 

Adresa školy:

Základní škola a mateřská škola Broumy, okres Beroun
Školní 242
267 42 BROUMY, okres Beroun
Administrace

© 2008 - 2024 Mateřská škola Broumy