Mateřská škola Broumy

Výlet do hvězdárny

Hned druhý den po slavnostním rozloučení s předškoláky jsme se vypravili do hvězdárny v Žebráku. Autobus nás vysadil na konci asfaltky a k hvězdárně jsme došli pěknou vycházkou po zpevněné cestě. Cestou se nám naskytl krásný výhled na hrad Točník. Po cestě muselo následovat občerstvení a potom už se nám věnoval pan průvodce. Vyprávěl nám o historii hvězdárny a o akcích, které se tady brzy uskuteční . Prohlédli jsme si meteorit, který byl nalezen nedaleko hvězdárny, dozvěděli jsme se něco o slunečních hodinách na zdi hvězdárny a o obrázcích planet na plotě u hvězdárny. Uvnitř hvězdárny jsme si prohlédli různé modely raket a raketoplánů, svítící mléčnou dráhu s hvězdami, stali se z nás astronauti na Měsíci a také jsme vystoupali do kopule hvězdárny. Tady jsme viděli veliký dalekohled, menším jsme se mohli podívat až do Hořovic a také jsme zažili otáčení kopule hvězdárny. Dětem i nám se výlet moc líbil. A trošku napřed oslavila své 6. narozeniny Anička. Všechno nejlepší.

Kontakt
kontakty:

zástupce ředitele pro MŠ:

Bohdana Fuxová DiS. +420 722 409 726

 

1.  třída (Šikulové) +420 722 409 726

2. třída (Koumáci) +420 604 421 941

 

Adresa školy:

Základní škola a mateřská škola Broumy, okres Beroun
Školní 242
267 42 BROUMY, okres Beroun
Administrace

© 2008 - 2024 Mateřská škola Broumy